Dia Holding, Tanıtım Filmi 

Ağırlıklı olarak fotoğraflardan oluşan bir video sunumdur.
Azerbaycan, 2012 

Dia Holding'in şirketlerinden Dia İnşaat'ın yapımını üstlendiği Azerbaycan'daki Şahdağ Turizm Kompleksi'nin yapım aşamalarını gösteren tanıtım filmidir. Proje kapsamında inşa edilen kayak pisti, yapay kar sistemi, teleferik, otel, spa ve altyapı tesislerine ait inşa süreci şantiye resimlerinin, çeşitli grafik yöntemlerle hareketli olarak kurgulandığı bir video sunumdur.

Yapım aşaması filmi olarak da adlandırılabilecek bu projede, şantiye ilerleme raporlarında kullanılmak üzere çekilmiş binlerce fotoğraf arasından seçim yapıldı, seçilenler üzerinde renk düzeltmesi, tarih silimi, yamukluğun düzeltilmesi gibi işlemler uygulandı. Seslendirme içermeyen filmde tesise ait bilgilerin Azerice ve İngilizce olarak ekran yazıları şeklinde aktarıldığı farklı bir versiyon da hazırlandı. Sadece fotoğraflardan oluşan tanıtım filmi yapımı hakkında Faydalı Bilgiler sayfamızdan daha ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

IC Yatırım Holding ve Intersun Holding'in ortaklığı ile kurulan DİA Holding, ağırlıklı olarak Azerbeycan'da inşaat faaliyetlerini sürdürmektedir. Engineering News Record (ENR) Uluslararası Müteahhitler listesinde 124. sırada yer alan Dia Holding, aralarında dünyaca ünlü mimar Zaha Hadid'in projesi olan Heydar Aliyev Merkezi dahil birçok prestijli projeye imza atmıştır. Tanıtım filmine konu turizm kompleksi Azerbeycan'ın en yüksek dağı olan Shahdag'da yer alamaktadır. Shahdag, Büyük Kafkas Sıradağları'nın bir parçasıdır. Proje kapsamında mobilya, tefriş ve donanım dahil anahtar teslimi inşaat, altyapı işleri, peyzaj ve yapay kar sistemi Dia İnşaat tarafından yapılmıştır.

Dia Holding tanıtım filmi ekran görüntüsü 1Dia Holding tanıtım filmi ekran görüntüsü 2Dia Holding tanıtım filmi ekran görüntüsü 3Dia Holding tanıtım filmi ekran görüntüsü 4Dia Holding tanıtım filmi ekran görüntüsü 5

Kamera Arkası

iPhone'da hava durumuna baktığımızda ekranda "Bilinmeyen Konum" ve "Havadurumu Kullanılamıyor" ibarelerini gördük.

Sisin gelişi uzaktan görülüyordu, çok kısa süre içerisinde yoğun sis tüm şantiyeyi kapladı.

iPhone Unkown Location ekranısisin gelişişantiyeyi sis bastı

 

© STB
Sedat Simavi Sokak 80/12 Çankaya / Ankara | T: (312) 441 83 40 | F: (312) 442 54 98