Gama Enerji, Tanıtım Filmi, Ankara 

Gama Enerji'nin RES yatırımlarını içeren tanıtım filmidir.
Ankara, 2013 

Gama Enerji'nin rüzgar yatırımlarının anlatılacağı tanıtım filminde, kurumsal video arşivi kapsamında daha önce yaptığımız Lamas ve Çakırlar Nehir Tipi Hidroelektrik Santralları ile Sares Rüzgar Enerji Santralı video çekimlerin yanı sıra, Karadağ Rüzgar Enerjisi Santralının kurulum süreci baştan sona şantiyede videoya çekilmiştir. Malzemelerin gümrükten çıkıp sahaya gelişinden, vinçlerin kurulumuna, rüzgar santralının tüm parçalarının montajından işletmeye alınmasına kadar tüm yapım aşamaları profesyonel video çekimi ile kaydedilmiştir. Tanıtım filmi timelapse çekimleri İzmir Aliağa'daki montaj sahasında 10 gün boyunca 4 kamerayla yapılmıştır. Dört kameradan ikisi sabit noktadan tüm süreci timelapse olarak görüntülemiştir. Diğer iki kameradan biri süreç içindeki detayları kaydederken, diğeri de farklı açılardan timelapse görüntü çekmiştir.

Senaryoda öncelikle dünyanın hızla artan enerji ihtiyacı, yaygın enerji kaynaklarının tükenecek olması ve çözümün yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı olduğu vurgulanmıştır. Tanıtım filminde yenilenebilir enerjinin önemi grafiklerle ve timelapse şehir görüntüleriyle anlatıldıktan sonra Gama'nın bu konudaki yatırımlarına yer verilmektedir. Gama Enerji kurumsal tanıtım filmi Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanmıştır.

Gama Holding 1959 yılından bu yana, güç santralları, petrol, çimento, petrokimya ve gaz tesisleri, fabrikalar, yüksek binalar, su arıtma tesisleri ve iletim hatları, köprü ve çeşitli altyapı yapımlarını gerçekleştirmektedir. Gama Holding tarafından Yap-İşlet-Devret modeli ile inşa edilen Birecik Barajı, İzmit Kentsel ve Endüstriyel Su Arıtma ve Temin Projesi ve Marmara Ereğlisi Doğalgaz Kombine Çevrim Santralı Projeleri ile 2002 yılında yatırımcılığa atılan ilk adım Gama Enerji’nin temelini oluşturmuştur. Gama Enerji yurtiçi ve yurtdışında proje geliştirme, proje finansmanı temini, yapım ve varlık yönetimi ile elektrik ve su altyapı yatırımları ve ticaretini yapmaktır.

Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 1Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 2Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 3Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 4Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 5Gama Enerji Tanitim Filmi ekran görüntüsü 6

Kamera Arkası

Şantiyede bekçiler sayesinde kendimizi güvende hissediyorduk. Rüzgarın kameraları sallamasını engellemek için muhtelif yollardan biri de bekçi kulübesinden çekim yapmaktı.

Sabit kameraları ahşap bir strüktür ile güneşten ve yağmurdan korumaya çalıştık. Yerel halk rüzgar enerjisini çoktan keşfetmiş.

şantiye bekçilerirüzgardan korunma yöntemianı fotoğrafı 1çekim kabinirüzgar gülüanı fotoğrafı 2

 

© STB
Sedat Simavi Sokak 80/12 Çankaya / Ankara | T: (312) 441 83 40 | F: (312) 442 54 98